Western Digital Media Center

Kategorie: Externí disky Western Digital Datum: 12.10.2008
Společnost Western Digital představila zařízení Media Center, které v sobě sdružuje pevný disk 250 GB WD Caviar SE, čtečku paměťových karet 8 v 1, rozbočovač USB 2.0 a Dual-option Backup (zálohování ve dvou režimech). Media Center Western Digital tak je v současnosti jediným periferním zařízením pro ukládání dat, které nabízí "vše v jednom". Firma dále uvedla nové externí pevné disky s rozhraním USB 2.0/FireWire s funkcí Dual-option Backup. Tyto externí pevné disky s rozhraním USB 2.0/FireWire s funkcí Dual-option Backup jsou nabízeny v kapacitách 160, 200 a 250 GB.

Systém Dual-option Backup firmy Western Digital nabízí uživateli možnost zálohovat data buď automaticky, nebo stisknutím tlačítka. Pomocí průvodce nastavením si mohou uživatelé naplánovat opakované zálohování - modré poosvětlení tlačítka pak signalizuje, že budou soubory zálohovány automaticky. Media Center a nové externí pevné disky s funkcí Dual-option Backup jsou schopné zálohovat data z více zdrojů, což využijí uživatelé s větším počtem disků nebo osobních počítačů či notebooků.

K vybavení zařízení Media Center a nových externích pevných disků patří vestavěný rozbočovač USB 2.0 s portem USB 2.0 na čelním panelu, dva porty FireWire, software Dantz Retrospect Express, průvodce nastavením pro naplánování automatického zálohování dat, extra ochrana dat pomocí funkce bezpečného vypnutí (Safe Shutdown), kryt odvádějící teplo a bezpečnostní uzamykatelné konektory Kensington.

Media Center, který v sobě pro úsporu místa a pro snadné nahrávání jediným stiskem tlačítka spojuje externí pevný disk s vestavěnou čtečkou paměťových karet, je kompatibilní s osmi hlavními formáty paměťových karet - CompactFlash Type I a II, IBM Microdrive, SmartMedia, Memory Stick, Memory Stick PRO, MultiMedia Card a SD Card.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   Media Center, Western Digital, Dual option Backup,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.