Sony nabízí paměťové karty XQD V2 s rychlostí až 400 MB/s

Kategorie: Pamětové karty Datum: 31.10.2014

Druhá generace standardu XQD nabídne další nárůst rychlostí. Sony představuje karty překonávající veškeré formáty CompactFlash i SDXC UHS-I/II.

Formát XQD však míří do jiného uživatelského segmentu než super rychlý formát CFast 2.0, kde nejrychlejší záležitostí jsou dnes karty od firmy SanDisk zvládající až 515 MB/s. Ale ono je obtížné specifikovat, kam XQD cílí. Od uvedení první verze formátu XQD se objevil pouze kompatibilní Nikon D4 a později Nikon D4s. Samozřejmě jsou zde jiné profi či poloprofi přístroje, které XQD podporují, ale pověst, se kterou XQD začínal - tj. nástupce CompactFlash se ztratila.

Druhá generace XQD se vyznačuje přechodem na rozhraní PCI Express 3.0. Přenosová rychlost tak může dále růst, Sony nyní uvádí karty s rychlostí čtení 400 MB/s a zápisu 350 MB/s, rozhraní ale podporuje až 1 000 MB/s. Pro srovnání Sony udává, že díky vyšší rychlosti a tedy rychleji vyprazdňovanému bufferu nafotí D4S v řadě plnou rychlostí 200 RAW NEF, zatímco x XQD v1 zaplnil buffer již na 133 RAW souborech.Klíčová slova neboli t(A)gy:   XQD, pamětová karta,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.