Maxtor OneTouch III Mini Edition

Kategorie: Maxtor Harddisky Datum: 31.1.2009
Pokud často přenášíte objemná data a potřebujete je mít stále u sebe, pravděpodobně vám nevyhovuje velké přenosné pouzdro pro IDE nebo SATA 3,5" disk s externím napájecím adaptérem. Mnohem elegantnější řešení nabízí produkt Maxtor OneTouch III Mini Edition.

Jeho rozměry jsou velmi malé a hmotnost nízká. OneTouch III Mini Edition disponuje rozměry 133 x x 90 x 20 mm (délka x šířka x výška). Hmotnost činí pouze cca 210 g. Přitom je potěšující, že přenosný disk nabízí kapacitu 100 GB.
Malý produkt je poměrně atraktivní. Na přední stěně je možné vidět bílou intenzivní LED kontrolku, která funguje navíc i jako programovatelné tlačítko. Na opačném konci produktu se nachází konektor miniUSB. Přiložený USB kabel je na jedné straně zakončený konektorem miniUSB a na druhé dvojicí USB zdířek. Kabel označuje výrobce jako "Y-cable". Pokud je USB port ve vašem počítači energeticky silný, není nutné druhé USB vůbec zapojovat. V případě, že budete disk provozovat např. z notebooku, který nabízí často pouze "slabé" USB porty, a disk se nespokojí s energií dodanou jediným USB portem, lze zapojit i druhý konektor a zajistit tak dostatečný příkon energie. Velkou výhodu zařízení představuje fakt, že není nutné pro provoz používat těžký externí adaptér. Pokud chcete využívat externí disk ve standardním režimu, není třeba instalovat na počítač žádný ovladač nebo software. Pouze v případě, že chcete využívat další služby, je potřeba nainstalovat software z přiloženého CD. Na něm se nachází šikovný systém Maxtor OneTouch Manager, který dokáže s připojeným externím diskem velmi dobře spolupracovat.

Je možné nastavovat zálohování vašeho interního disku či ještě lépe zálohování vybraných adresářů. Také lze volit, jak často si přejete dělat zálohy a využívat další podobné zajímavé služby. Samozřejmě nechybí ani správa pro synchronizaci souborů mezi interním diskem a USB externím zařízením Maxtor OneTouch III Mini Edition. V neposlední řadě naleznete v zařízení i podporu pro kódování dat. V manažeru je možné změnit i funkci bíle podsvíceného tlačítka na těle externího disku (například jím lze spustit zálohování nebo libovolnou externí aplikaci). Výkon disku jsme měřili pomocí aplikace Sisoftware Sandra 2007.

Celkový výkon (tzv. Drive Index) udal testovací program na úrovni 30 MB/s. Tato hodnota představuje finální hodnotu vypočtenou na základě mnoha jednotlivých měření založených na různých druzích zápisu i čtení. Průměrná přístupová doba k datům na disku je 13 ms. Výsledky považujeme za dobré. Disk pracoval při testech bezproblémově a spolehlivě.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   Maxtor, OneTouch, III, Mini, Edition, OneTouch III, Mini Edition,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.