Maxtor DiamondMax Plus 9

Kategorie: Maxtor Harddisky Datum: 1.11.2008
Pevné disky řady Maxtor DiamondMax Plus 9 se vyrábějí hned v několika modifikacích. Podle označení (v našem případě -6Y160M0) je možno rozlišit hned několik základních parametrů. Nejdůležitější je rozhraní, kde je možný výběr v podobě standardu ATA/133 či SATA, dále kapacita (60-200 GB) a konečně i velikost vyrovnávací paměti. Posledně zmíněná položka přitom nabývá kapacity 2 nebo 8 MB. V našem případě byl disk vyzbrojen moderním standardem SATA a povrchem ploten, jejichž celkový prostor nabízí 160 GB. Hnací motor unáší diskové kotouče rychlostí 7 200 otáček za minutu a vyrovnávací paměť má velikost 8 MB. V testech si Maxtor Serial ATA vedl poměrně úspěšně. Mezi největší úspěchy lze zařadit propustnost datové sběrnice (Burst Speed), která v maximu dosahovala až 101,1 MB/s. V kategorii SATA disků také poměrně nejméně zatěžuje procesor a výkony v oblasti zápisu i čtení jsou na slušných úrovních. Celkově zařazujeme disk mezi povedené výrobky.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   hdd, Maxtor, DiamondMax, 6Y160M0, DiamondMax Plus 9,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.