Maxtor DiamondMax 10 6B300S0

Kategorie: Maxtor Harddisky Datum: 22.1.2009
Zařízení s označením Maxtor 6B300S0 spadá do série DiamondMax 10. Navrženo je pro rozhraní SATA s maximální datovou propustností sběrnice 1,5 Gb/s (přibližně 150 MB/s). Pevný disk nabízí klasický datový SATA a napájecí SATA konektor. Starou napájecí zdířku Molex ani přepínače (jumpery) zde nenajdete. V praktickém testu Sandra 2005 SR2 vykázal disk nadprůměrný výkon. Trochu hůře si vedl v testu, který nabízejí ovladače základních desek nForce4. Celkově však hodnotíme disk podle Sandry 2005, tedy jako nadprůměrně výkonný. Vyjma této devizy uživatele jistě potěší i kapacita 300 GB a podpora technologie NCQ. Ta s podporou motherboardu dokáže optimalizovat a volit priority jednotlivých toků dat po směrnici (např. video, data.) a tím zefektivnit datové přenosy.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   Maxtor, DiamondMax, 10, 6B300S0, DiamondMax 10,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.