MAXTOR ATLAS

Kategorie: Maxtor Harddisky Datum: 2.2.2007
Společnost Maxtor začala dodávat na trh novou sérii disků z řady Atlas - konkrétně jde o modely Atlas 10K V (dostupné varianty v kapacitách 73, 147 a 300 GB, přístupová doba 4 ms, rychlost 10 000 rpm) a Atlas 15K II (kapacita 36, 73 nebo 147 GB, přístupová doba 3 ms a rychlost 15 000 rpm). V porovnání se svými předchůdci mohou nově uvedené produkty nabídnout dvojnásobnou kapacitu a zajímavou střední dobou bezporuchového provozu, jejíž hodnota činí 1,4 milionu hodin. Dodávky výše uvedených 3,5" disků (vybavených mimo jiné 8 MB vyrovnávací ECC paměti) se zatím týkají pouze rozhraní Ultra 320 SCSI, v následujícím čtvrtletí bychom se ale měli setkat s jejich SAS obdobami (Seriál Attached SCSI). Systémy s rozhraním SAS dokážou začlenit do své struktury nejen harddisky Atlas s tímto rozhraním, ale zároveň i disky typu SÁTA (Seriál ATA), např. Maxtor MaXLine s rozhraním SÁTA. Tuto speciální architekturu označuje výrobce jako Seriál in a Box, neboť umožňuje v rámci jednoho přístroje pružně škálovat úložnou kapacitu, díky čemuž poslouží jako univerzální stavební blok pro konstrukci úložné infrastruktury datových středisek. Disky Maxtor Atlas jsou také jediné HDD pro podnikové použití, dostupné na současném trhu s inteligentní technologií MaxAdapt. Ta zaručuje schopnost disků adaptovat se na změny systému a zajistit tak jeho optimální výkon.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   maxtor, atlas,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.