Hitachi-IBM DeskStar IC35L120AVV207-0

Kategorie: IBM Hitachi Harddisky Datum: 1.11.2008
Pevný disk s označením Hitachi/IBM DeskStar IC35L120AVV207-0 je kapacitnějším bratrem disku předcházejícího, a tak se jej mimo zvýšeného prostoru pro objem dat týkají i velice podobné technické parametry. Stejně jako většina disků patří do skupiny dnes ještě standardních a nejběžnějších ATA zařízení, k jejichž připojení na základní desku se používá známá placatá "kšanda". Je vyroben pro spolupráci s rozhraním ATA/100, což znamená, že jej vaše PC bude identifikovat jako disk s podporou UDMA 5. Jak je již dobře zavedeným zvykem, podporuje disk i starší standardy, jako např. ATA/66 či ATA/33. Pevný disk se na rozdíl od ostatních kolegů ze stáje Hitachi/IBM ukázal jako lehounce pomalejší ve výkonu, nicméně i tak byly výsledky solidně nadprůměrné.

Při přepočtu pořizovací hodnoty a kapacity 120 GB, kterou nabízí, byl nasnadě nejlepší výsledek v testech. Megabajt datového prostoru vás totiž přijde na pouhé 3,3 hal. Disk je profilován jako výkonové zařízení a tak nepřekvapí, že je vybaven rotací ploten o rychlosti 7 200 otáček za minutu. Celkově jej s ohledem na příznivou pořizovací cenu hodnotíme jako velmi výhodnou koupi do každého běžného počítače jak v domácím, tak kancelářském prostředí.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   harddisk, Hitachi, IBM, DeskStar, IC35L120AVV207 0,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.