Externí pevný disk Western Digital My Book Premium ES Edition

Kategorie: Externí disky Western Digital Datum: 1.11.2008
Externí pevný disk My Book Premium ES Edition firmy Western Digital je kromě USB rozhraní vybaven i rozhraním eSATA (externí Seriál ATA). Rozhraní eSATA přenáší data mezi externím zařízením a počítačem rychleji než USB 2.0 (teoretická datová propustnost je až 300 MB/s). Téměř všechny dnes prodávané základní desky obsahují rozhraní SATA pro připojení interních pevných disků a na trhu je dostupných mnoho karet PCI, které umožňují připojit externí zařízení eSATA. Externí disk se dodává se zálohovacím softwarem, systémem SmartPower (automaticky zapíná a vypíná zařízení společně s PC) a s funkcí Safe Shutdown (zajišťující, aby data byla před vypnutím uložena). Kapacita je 320 nebo 500 GB.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   Externí, Western Digital, My Book, Premium ES Edition, sata, esata, Safe Shutdown,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.