TOSHIBA - 6O GB NA 1.8 PALCíCH

Kategorie: Toshiba Harddisky Datum: 2.2.2007
Pomocí technologie tenkého filmu naneseného na aktivním povrchu HDD se inženýrům Toshiby podařilo docílit nárůstu kapacity miniaturních pevných disků o 50 % - to znamená až 93,5 GB na čtvereční palec. Zvýšení kapacity se projeví například tím, že Toshiba začne v dohledné době vyrábět 30GB 1,8" disk s výškou pouhých 5 mm namísto současných 8 mm - kouzlo změny rozměrů spočívá v tom, že se při zachování kapacity sníží počet diskových ploten ze stávajících dvou na jednu. Pokrok se nezastavil ani u procesu snižování spotřeby, a tak od nové série miniaturních HDD od Toshiby můžete očekávat i 20% úsporu energie. Společnost Toshiba ve svém pro-hlášení také uvedla, že plánuje do konce roku začít masově produkovat „microdrives" (1,8") s kapacitou 60 GB (4 200 rpm, 2 MB cache). Pro ty z vás, kteří naše novinky nečtete pravidelně, připomenu, že miniaturní pevné disky nacházejí uplatnění v nejrůznějších mobilních zařízeních. Například Apple je je již tradičně montuje do svého úspěšného přehrávače iPod.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   toshiba, 1.5palce, ipod,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.