Toshiba představila novou SDXC kartu

Kategorie: Toshiba Pamětové karty Datum: 13.5.2009
V dnešní době se formát SDHC (SecureDigital High Capacity) pomalu, ale jistě dostává ke svému maximu, které činí 32 GB. Někteří výrobci již pilně pracují na nástupci a Toshiba jako další v pořadí předvedla své výsledky.
Toshiba SDXC
Pokračovatelem v oblasti paměťových karet je formát SDXC (SecureDigital eXtended Capacity). Kapacita karet by mohla v budoucnu dosáhnout až na 2 TB. Toshiba zatím předvedla varianty s velikostmi 16, 32 a 64 GB. U těchto modelů by rychlost čtení měla dosáhnout 60 MB/s a zápis pak 35 MB/s. První dodávky se prý dostanou na trh již na začátku příštího roku. Cena zatím nebyla uveřejněna.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   toshiba, sdxc,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.