Seagate začíná dodávat podnikové disky Secure Self-Encrypting Drive (SED)

Kategorie: Technologie Seagate Datum: 13.5.2009
Společnost Seagate oznámila, že začala s dodávkami podnikových pevných disků s označením Secure Self-Encrypting Drive (SED). Jedná se o modely Savvio 15.K2 a Savvio 10K.3, Constellation a Cheetah 15K.7.

Výhodou SED je dle Seagate jednak výkon, protože šifrování dat nemá nijak zpomalovat práci disku, také kompatibilita díky podpoře technologie full disk encryption (FDE) protokolem vyvinutým organizací Trusted Computing Group, do níž patří na 50 společností včetně všech výrobců pevných disků. Dále to je snadné ovladatelnost díky transparentnosti SED a pak především bezpečnost. Z disku jdou již po autorizovaném přístupu dekódovaná data, takže k šifře se ani nedostaneme.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   Seagate, SED, Savvio, Constellation, Cheetah,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.