Samsung prodává divizi pevných disků

Kategorie: Samsung Seagate Harddisky Datum: 11.2.2011

Společnost Samsung přestává vyrábět HDD a zaměří své investice do vývoje flash čipů. Díky této oblasti totiž dlouhodobě klesají tržby výrobcům pevných disků.

Novým vlastníkem divize se stává Seagate, jeden z lídrů trhu harddisků. Ta tímto krokem odpovídá na krok svého největšího rivala společnost Western Digital, která před měsícem pohltila jiného velkého hráče na trhu - Hitachi. Vznikl tím největší světový producent pevných disků.

Celý obchod bude Seagate stát 1,375 miliardy dolarů (přibližně 23,5 miliardy Kč). Samsung získá 9,6 % společnosti za 687,5 milionu dolarů, zbytek dostane v hotovosti. Součástí obchodu je i dohoda o dodávkách NAND flash čipů Seagatu do SSD a dalších produktů. Naopak Seagate se zavázal dodávat Samsungu pevné disky do jeho zařízení. Celý obchod bude dokončen do konce roku, čeká se, až celou věc posoudí patřičné úřady.


Nyní je jen otázkou, jak výše zmíněné akvizice zamíchají s trhem. V minulém roce vytvořila Seagate tržby 11,4 miliardy dolarů, zatímco Western Digital 9,85 miliardy.Klíčová slova neboli t(A)gy:   samsung, seagate,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.