Přelomová technologie magnetického záznamu

Kategorie: Technologie Toshiba Harddisky Datum: 27.2.2009
Společnost Toshiba vyvinula první harddisky založené na tzv. „kolmém“ magnetickém záznamu. Jedná se o přelomovou technologii, která znamená nové hranice pro hustotu dat. Kapacita jediné 1,8palcové diskové plotny tak může být zvýšena na 40 GB. Toshiba zavedla novou technologii do dvou vysokokapacitních disků: MK4007GAL HDD ukládá 40 GB na disk tenký pouze pět milimetrů, zatímco MK8007GAH dosahuje kapacity 80 GB. Toshiba plánuje odstartovat masovou produkci 40GB a 80 GB disků v první a druhé čtvrtině fiskálního roku 2005.

Při konvenčním ukládání dat je na plotně magnetická vrstva, jejíž „datové oblasti“ se zmagnetizují buď jedním, nebo druhým směrem. Podle toho se pak rozlišují dva stavy, které představují informaci. Dosud však tyto magnetky na plotně ležely, zatímco Toshiba na to „jde od lesa“ a magnetky na plotně zkrátka postaví. Společnost použila technologii na hard disky, které tak dosahují vysoké hustoty záznamu a vysoké operační spolehlivosti. Tento úspěch spočívá ve vyvinutí nového magnetického disku, podporujícího „kolmý“ záznam, a v zavedení takové integrace hlavy a diskových technologií, která maximalizuje jejich společnou činnost.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   toshiba, kolmý zápis, MK4007GAL, MK8007GAH,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.