Nejrychlejší, ale malé pevné disky

Kategorie: SSD Disky Datum: 12.10.2008
Klasickým pevným diskům s magnetickými plotnami vzniká pomalu ale jistě nová konkurence v podobě disků založených na flash pamětích - tzv. SSD. První generace nás o své opodstatněnosti při testech příliš nepřesvědčila, ale krátké setkání s nejmodernější verzí v ThinkPad-u X300 ukazuje, že elektronické paměti zcela jistě časem vytlačí běžné disky minimálně z pozice systémových disků. S elektronickým diskem získáte v budoucnu skutečně brutální výkon, který smaže většinu současných neduhů magnetického zápisu. Nelze však v dohledné době očekávat, že by se flash paměti přetlačily i do úlohy datového úložiště.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   ssd, ,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.