Jaký harddisk tedy vybrat?

Kategorie: Samsung Western Digital Hitachi Datum: 12.10.2008
Celkové výsledky ukazují dominanci obvyklých hráčů o první místo s prověřenou technologií (Hitachi, WD) a nejmodernějšímu disku v testu z dílny Samsungu. Spinpoint F je skutečná špička. Za téměř neuvěřitelnou cenu nabídne velmi vysoký výkon ve všech měřitelných oblastech a přitom si zachovává velmi nízkou hlučnost a extrémně chladný provoz. Jeho nejbližší konkurenti od Hitachi i WD buďto ztrácejí ve výkonu (WD) nebo jsou výrazně žravější a hlučnější (Hitachi). Mezi 500GB disky si pomyslné prvenství usurpoval Hitachi Ultrastar, který však nepotěší fanoušky tichých počítačů, a zároveň neoslní svou nemalou cenou. Ostatní konkurenti jsou vzácně vyrovnání ve výkonu, Samsung je však nakonec o něco tišší. Jako nejlepší volba pro jednoduché datové úložiště bez nároků na úžasné výkony vychází nepochybně Western Digital Green Power s extrémně nízkou spotřebou i hlučností. Své místo si najde i v síťových discích, kde vám může ušetřit klidně 100 Kč ročně při nepřetržitém provozu.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   hlučnost, akustika, provoz, samsung, hitachi,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.