Nové hybridní disky Seagate Momentus 5400 PSD

Kategorie: Seagate Harddisky Datum: 12.10.2008
Nové 2,5" disky jsou urcené pro výkonné, high-endové notebooky. Nové disky se budou vyrábet ve velikostech 80, 120 a 160 GB a krome klasické 2,5" plotny obsahují také 8 MB pameti cache a rozšírenou cache v podobe 256MB rychlé flasch pameti. Ta má sloužit jako druhá, vetší vyrovnávací pamet a pomáhat disku pri prenosu a ctení dat.

Hybridní disky Seagate nesou znacení Seagate Momentus 5400 PSD. Plotny techto disku se budou otácet rychlostí 5 400 otácek za minutu, a tak se nabízí otázka, proc Seagate nezvolil 7 200 otácek za minutu, když vydává disk, u kterého záleží na rychlosti, nikoliv na kapacite.

Podle Seagate jsou hybridní disky podstatne rychlejší. Napríklad Windows prý s bežným notebookovým diskem nabehne za 40 sekund, tento disk je o 8 sekund rychlejší. Seagate se také chlubí sníženou spotrebou, která má být oproti bežným diskum až o tretinu menší. Cenu a dostupnost na trhu však Seagate nezverejnil. Podle zákulisních informací jsou disky pripraveny na zacátek príštího roku, i když na trhu jsou již prítomny konkurencní modely.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   seagate, hybridni, momentus, 5400, PSD,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.