Samsung SpinPoint SP1203N

Kategorie: Samsung Harddisky Datum: 1.11.2008
Disk Samsung SpinPoint SP1203N představuje IDE zařízení, nabízející 120 GB datového prostoru, což je tedy o třetinu více než u předchozího modelu. Další rozdíl lze spatřit při srovnání výkonu. SP1203N s rotací 7 200 otáček za minutu je bohužel o něco pomalejší, než jsme čekali, a jeho výkony jsou spíše na průměrných nebo možná i lehce podprůměrných hodnotách. Obzvláště výkon kontinuálního zápisu na povrch média se neukázal v příliš dobrém světle. O trochu lépe se jeví rychlost čtení, ale ani ta není závratná. Tyto nedostatky kompenzuje zařízení výhodným poměrem při přepočtu pořizovací ceny za jeden megabajt diskového prostoru. Z těchto důvodů je možné disk Samsung SpinPoint SP1203N doporučit k rukám méně náročných uživatelů, kteří spíše než maximální výkon ocení příznivou pořizovací cenu a solidní 120GB kapacitu. Pro účely souborového serveru nebo pro náročné grafické či videostanice, kde je potřeba vysokého výkonu zápisu, se zařízení rozhodně nehodí.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   Samsung, SpinPoint, SP1203N, harddisk, hdd, 120GB,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.