Samsung SpinPoint SP0802N

Kategorie: Samsung Harddisky Datum: 1.11.2008
Od firmy Samsung pochází disk SpinPoint SP0802N. Jak lze z modelového označení vydedukovat, jedná se o produkt nabízející kapacitu 80 GB. Konstrukčně je navržen pro rozhraní ATA/100, a tedy i 80žilový plochý datový kabel IDE. Použít lze jako vždy i kšandu 40žilovou, ale pak budete moci pracovat maximálně s režimem ATA/33 neboli UDMA/33 (33 MB/s). Datové plotny rotují rychlostí 7 200 ot./min. O disku SpinPoint SP0802N lze ve stručnosti říci, že představuje učebnicový příklad dnešního solidního IDE zařízení. Platí to především v kategorii výkonu, kde jsme naměřili lehce nadprůměrné hodnoty, a v testu kontinuálního čtení dokonce velmi silný výkon. Cena je přiměřená výkonům výrobku. U ní je však potřeba zmínit, že mírně vybočuje z absolutního průměru ve prospěch uživatele. Pokud se tedy rozhlížíte po 80GB disku, nemusí být SP0802N špatnou volbou. Je produktem, který za rozumné peníze dobře poslouží, což si běžný uživatel může jen přát.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   hdd, harddisk, Samsung, SpinPoint, SP0802N, 80GB,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.