Western Digital uvádí svůj první pevný disk o kapacitě 10TB

Kategorie: Technologie Western Digital Hitachi Datum: 12.3.2015

Společnost HGST, což je původní Hitachi, která je již delší dobu vlastněna výrobcem pevných disků Western Digital, již před delší dobou anoncovala, že vyvýjí nové pavné disky s maximální kapacitou kapacitou 10TB. První harddisky o kapacitě 10TB na konci minulého roku oznámil taktéž právě Western Digital i Seagate.

Western Digital uvádí svůj první pevný disk o kapacitě 10TB pnněný heliem Nové 10TB modely od HGST (Hitachi Global Storage Technologies) jsou určené především pro korporátní segment, typicky velké servery a datacentra, kde je nutné ukládat velké množství dat. Harddisky využívají technologii SMR (Shingled magnetic recording) a jak technologie HelioSeal napovídá, jsou plněné plynem hélium. Právě přítomnost tohoto plynu místo vzduchu umožňuje snížit vibrace a tření a použít více ploten i čtecích hlav, které mohou být blíže sobě.

Chcete vědět víc? Profesionální záchrana dat z disku WD Western Digital

Tyto vysokokapacitní disky jsou určené především pro dlouhodobé ukládání a archivaci dat. Disky plněné héliem by měly být úspornější, chladnější a tišší. Díky tomu lze dosáhnout u tři a půl palcových pevných disků i nižší ceny za gigabajt.Klíčová slova neboli t(A)gy:   western digital, hélium, helium, 10TB, hitachi, HGST,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.