Western Digital WD60W028 WD Pocket Drive 6 GB

Kategorie: Western Digital Harddisky Datum: 4.3.2009
Externí pevný disk společnosti Western Digital WD60W028 WD Pocket Drive 6 GB připomíná sympatický malý kvádřík šedé barvy. Samotný pevný disk o průměru 1“ je umístěn v kovovém obalu, který je dostatečně pevný a má zajistit ochranu proti poškození. Pro případné nasazení v drsnějším prostředí najdete v balení také pryžový ochranný obal.

Sériové rozhraní USB 2.0 výrazně převyšuje rychlostní možnosti vestavěného pevného disku, a pro plánované mobilní použití proto naprosto stačí. Stejně jako Toughdrive XXS od Freecomu je i tento disk schopen za výrazně omezené rychlosti fungovat na starších USB řadičích. Velmi důmyslné umístění má konektor určený pro připojení k počítači – ten je k tělu disku připojen prostřednictvím kloubového konektoru, díky kterému jej lze snadno zasunout do vertikálně i horizontálně umístěného USB portu.

Zajímavost a přidanou hodnotu představují výrobcem dodávané aplikace pro jednoduché zálohování a především pro šifrování přenášených dat. I když je software jednoduchý, svému účelu slouží velmi dobře. Vytknout mu mohu snad jen jeho určení pouze pro operační systémy Windows, přestože výrobce na obalu uvádí kompatibilitu také se systémy Mac OS X. Na všech testovaných počítačích jsme s připojeným diskem neměli žádný problém, všechny testované základní desky byly schopny disk bez problémů napájet.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   Western Digital, Western, Digital, WD60W028, WD, Pocket, Drive, 6 GB, Pocket Drive, ,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.