Western Digital Raptor WD360GD-00FNA0

Kategorie: Western Digital Harddisky Datum: 1.11.2008
Nedávno uvedený Western Digital Raptor WD360GD-00FNA0 je zajímavou novinkou. Jednak je to první SATA disk od firmy Western Digital, a také je výjimečný i svou konstrukcí. Na první pohled je vidět, že patří do výkonově koncipované řady. Žebrování pasivního chladiče je dělané účelně a nikoliv jen na efekt, neboť motorek rotuje plotnami rychlostí 10 000 ot./min. Ne že by neexistovaly SCSI disky i s 15tisícovou rotací, ale v kategorii ATA, nebo přesněji řečeno SATA je to rozhodně rarita. Rychlost otáček je jedna věc, skutečný výkon druhá, a proto jsme nechtěli soudit disk dříve, dokud jej řádně nezměříme. Po testu můžeme potvrdit velmi solidní výkon. Není sice absolutně nejvyšší, ale je velmi přesvědčivý, a to jak v kategorii zápisu, tak i čtení. Rychlost ploten se neprojevila přímo na měření kontinuálního zápisu a čtení, ale zcela markantně na přístupové době, která je daleko před konkurencí. Jedinou nevýhodou je nízká kapacita 36 GB, jež jej předurčuje do "nadupaných" diskových polí, kde bude přímou konkurencí SCSI.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   harddisk, Western Digital, Raptor, WD360GD, 00FNA0,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.