Western Digital Raptor WD1500AHFD

Kategorie: Western Digital Harddisky Datum: 12.10.2008
Pevný disk Raptor WD1500AHFD nabízí uživateli 150 GB datového prostoru. S počítačem probíhá komunikace díky rozhraní SATA generace 1, přičemž je komunikační protokol obohacen o extenzi NCQ. Disk nabízí konektory v podobě datového a napájecího standardu SATA. Výčet doplňuje starší typ napájecího rozhraní (Legacy Power). V útrobách zařízení se nachází 16 MB vyrovnávací paměti. Hnací motorek unáší datové plotny rychlostí 10 000 otáček za minutu. Ve všech měřeních vykázal Raptor ze všech 22 testovaných produktů jednoznačně nejvyšší výkon, ať se jednalo o test přístupové doby nebo o měření přenosového výkonu při čtení nebo zápisu dat. Pouze v testu propustnosti datové sběrnice dokázal jediný produkt (WD4000KD) Raptor překonat. Vítězství je však na hraně maximální přesnosti měření, tudíž můžeme říci, že se oba disky o prvenství v této kategorii dělí. V ostatních kategoriích Raptor své soupeře doslova rozdrtil. Jedinou vadou na kráse Raptoru je tedy jeho pořizovací cena. Ta je pro běžného domácího uživatele bezesporu nepřijatelná. Po disku proto sáhnou zřejmě spíše firmy a počítačoví nadšenci. Není zřejmě potřeba dodávat, že tento disk je ideální pro tvorbu extrémně výkonných diskových polí.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   Western Digital, Raptor, WD1500AHFD, WD1500, AHFD,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.