Western Digital NetCenter WDXE3200JB

Kategorie: Western Digital Harddisky Datum: 18.9.2008
Pro náročnější domácí a firemní uživatele připravila společnost Western Digital užitečný pevný disk NetCenter WDXE3200JB. Na rozdíl od klasických pevných disků se nejedná o zařízení vybavené rozhraním ATA,SATA a dokonce není možné disk připojit k počítači pomocí FireWire či USB 2.0. Ve své podstatě není disk vůbec určen pro přímé připojení k počítači. Zapojuje se přímo do síťové infrastruktury. Z tohoto důvodu na zařízení najdete standardní síťovou zástrčku RJ45. Do podnikové či domácí sítě jej připojíte přes některý ze síťových prvků (např. switch, hub nebo router). My jsme pro otestování zařízení postavili vlastní miniaturní síť, založenou pouze na jednom PC a jednom routeru (U.S.Robotics USR5461). Do jednoho vstupu jsme zapojili počítač a do druhého síťový disk NetCenter.

Samotný produkt je vyroben v externím provedení. Na stůl či jinou podložku se postaví vertikálně, takže nezabírá příliš místa. V přední stěně se nalézá kulatý tlačítkový vypínač. Jeho barevné podsvícení dokáže uživatele informovat o aktuálním stavu zařízení. V provozu svítí prstenec kolem tlačítka modře. Pokud právě probíhá zápis či čtení z povrchu média, modrá barva pulzuje. V případě, že není zařízení připravené pro využívání (např. těsně po startu nebo během vypínání), svítí kontrolní LED dioda oranžově. Je-li zařízení vypnuté, dioda nesvítí vůbec.

Na zadní straně zařízení najdete několik konektorů. Nachází se zde již zmíněné komunikační rozhraní v podobě zdířky RJ45 (podporující 10/100 Base-T Ethernet), vstup pro externí napájecí adaptér a dvojice zásuvek typu USB. Dva USB konektory však neslouží pro alternativní připojení disku k počítači, ale naopak pro možné připojení dalších externích USB disků nebo pro připojení tiskárny. NetCenter je totiž možné proměnit i do podoby síťového tiskového serveru (Print Server).Klíčová slova neboli t(A)gy:   Western Digital, NetCenter, WDXE3200JB, ,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.