Western Digital My Book Studio Edition II 4GB

Kategorie: RAID Western Digital Harddisky Datum: 22.3.2009
Western Digital My Book Studio Edition II 4GB Western Digital, jedna z největších společností zabývající se výrobou pevných disků, uvádí na trh další model z řady My Book Studio Edition II.

K menším bratříčkům o velikosti 1 a 2TB přibude další o velikosti 4TB. Jelikož žádný výrobce zatím neumí vyrobit samostatný disk s kapacitou větší než 2 TB, je tento produkt řešen pomocí dvojice disků zapojených pomocí RAID 0. Od výrobce je disk naformátován na souborový systém HFS+, a rozumí si tak s s platformou Mac. Standardnímu řadiči USB 2.0 by zaplnění tohoto „pole“ trvalo prakticky celý den. Z tohoto důvodu je disk vybaven navíc porty Firewire 800, Firewire 400 a eSATA.

Pevné disky lze pohodlně v případě potřeby vyměnit za jiné. Western Digital plánuje dodat tento model na trh v následujících dnech za cenu přibližně 12500 Kč ($650).


Klíčová slova neboli t(A)gy:   Western Digital, My Book, Studio Edition, Studio Edition II, 4GB,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.