Western Digital Caviar WD800JB-00CRA1

Kategorie: Western Digital Harddisky Datum: 1.11.2008
Caviar WD800JB pochází také ze stáje Western Digital. Zajímavé přitom je, že ne každý disk musí být nutně velmi rychlý. Pokud se podíváte na výsledky disku WD2500JB, napadne vás, že se jedná o příbuzné IDE zařízení s WD800JB. Přičemž písmena JB označují příslušnost k diskům vybaveným 8MB vyrovnávací pamětí. Objemná cache by se měla podílet na rovnoměrném datovém toku a na celkovém urychlení operací. Nicméně nic nemusí být jasné předem. Disk se v testech neumístil nijak výrazně dobře a dalo by se říci, že lehce zklamal naše očekávání. Na druhé straně je pravdou, že 80gigový produkt není na počítačovém trhu již žádnou novinkou, a tak srovnání s nejmodernějšími disky SATA nemohlo dopadnout o mnoho jinak. Při pohledu na konkrétní čísla jsou přenosové rychlosti stále na příznivé úrovni pro většinu domácích a kancelářských PC. Pro náročnější herní počítač či grafickou stanici však použijte raději disk WD2500JB, Hitachi/IBM DeskStar či některé ze Serial ATA zařízení.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   disk, harddisk, Western Digital, Caviar, WD800JB, 00CRA1,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.