Western Digital Caviar WD400BB-00DEA0

Kategorie: Western Digital Harddisky Datum: 1.11.2008
Pevný disk Western Digital Caviar WD400BB 00DEA0 představuje kapacitně malé zařízení, nabízející 40 GB prostoru. Jeho místo na trhu je zcela jasné má zaplnit lowendové mezery, které by vznikaly prodejem velkokapacitních disků. Jeho posláním tedy není ani tak nabídnout maximální výkon, ale spíše přitažlivou absolutní cenu. Je skoro podivné, že je disk vybaven 7 200 ot./min., a ne pouze 5 400. I přes slušné otáčky se mu však nepodařilo prosadit a nevykázal dobré výsledky. V celkovém hodnocení bychom jej museli zařadit někam k posledním místům. Tento disk se pro hráčské ani náročné pracovní stanice příliš nehodí. S úspěchem jej lze použít jako levnější "šuplíkový" disk, nebo jako disk sekundární v podobě malého datového skladu. Uplatnit jej můžete i při stavbě lowendové stanice, tedy např. v nenáročné sestavě, kde je třeba PC za co nejnižší peníze. Jinak není vhodný ani pro ATA diskové pole, kde by se sice malá kapacita mohla hodit, ale výkon by byl celkově nepříliš vysoký.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   harddisk, Western Digital, Caviar, WD400BB, 00DEA0, 40GB,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.