Western Digital Caviar WD2500JB-00EVA0

Kategorie: Western Digital Harddisky Datum: 1.11.2008
Harddisk Western Digital Caviar WD2500JB-00EVA0 je prvním dnešním zástupcem z dílny Western Digital. Tento výrobce produkuje pevné disky již notnou řádku let, a tak se není co divit, že se mu daří vyrábět solidní zařízení. To ze série WD2500JB si od nás v minulosti odneslo hned několik prvenství. Pro uživatele je jistě zajímavé, že představuje kapacitně největší zařízení. Ostatně 250 GB je čtvrt terabajtu, a to skutečně není vůbec málo. Kromě toho se disk stal nejrychlejším účastníkem v testu kontinuálního čtení. Dlouhodobý datový tok jsme naměřili na hodnotě 53,8 MB/s, což je podle našeho názoru extrémně dobrý výsledek. Bohužel, v rychlosti zápisu se disku úspěch nepovedl zopakovat, nicméně i přesto vykázal při zápisu nadprůměrné hodnoty. Na celkovém kladném vyznění trochu kazí dojem lehce vyšší cena za 1 MB i tak je ale cena vzhledem k prokázaným výkonům naprosto přiměřená. Produkt lze proto doporučit nejen jako sekundární datový sklad, ale i jako výkonný systémový disk.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   harddisk, Western Digital, Caviar, WD2500JB, 00EVA0,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.