Western Digital Caviar RE WD2500SB

Kategorie: Western Digital Harddisky Datum: 22.1.2009
Tento disk Western Digital ze série Caviar RE je určen pro ATA rozhraní. Maximální teoretická propustnost sběrnice dosahuje 100 MB/s (ATA/100 UDMA5). Uvnitř zařízení se ukrývá celkem šest čtecích/zapisovacích hlaviček, které obsluhují tři datové plotny. Součtem dílčích kapacit ploten vzniká celkový diskový prostor o velikosti 250 GB. Disk obsahuje standardní EIDE 40pinový datový konektor a napájecí zdířku typu Molex. Jak je u ATA disků dobrým zvykem, nechybí ani přepínače (jumpery) pro volbu pracovního režimu. V testech si vedl disk víceméně průměrně. Lehce nižší výkon jsme zaznamenali při testu propustnosti sběrnice, což je však vzhledem k rozhraní ATA/100 zcela pochopitelné.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   Western, Digital, Caviar, RE, WD2500SB, Western Digital, Caviar RE, ,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.