Western Digital Caviar RE WD1600SD

Kategorie: Western Digital Harddisky Datum: 22.1.2009
Zařízení společnosti Western Digital má modelové označení WD1600SD a spadá do série Caviar RE. Komunikuje s počítačem standardem SATA s maximální propustností 1,5 Gb/s. Na pevném disku lze nalézt jak SATA datové rozhraní, SATA napájení, tak i starší napájecí konektor typu Molex. Disk nabízí kapacitu 160 GB, která se po zformátování datových povrchů zmenší na využitelných 149,05 GB. Uvnitř zařízení jsou dvě datové plotny, o jejichž povrchy se starají tři zapisovací/čtecí elektromagnetické hlavičky. Zajímavé jsou i přepínače (jumpery). Nabízejí např. možnost zapnout nebo vypnout šetřící režim disku. V praktických testech Sandra 2005 SR2 vykázal produkt standardní výkon. Ve srovnání s konkurenčními SATA disky je škoda, že nepodporuje technologii NCQ.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   Western, Digital, Caviar, RE, WD1600SD,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.