WESTERN DIGITAL SCORPIO

Kategorie: Western Digital Harddisky Datum: 2.2.2007
Western Digital představil svůj nový 2,5palcový pevný disk WD Scorpio s vysokým výkonem a nízkou spotřebou, určený pro notebooky a další přenosná digitální zařízení. Použitá technologie WhisperDrive společnosti WD s algoritmy SoftSeek se podílí na skutečnosti, že WD Scorpio je nejtišším 2,5palcovým diskem dostupným na trhu bez ohledu na rychlost otáčení. Nejmodernější technologie ShockGuard spojuje vylepšený firmware i hardware pro ochranu mechaniky disku a choulostivého povrchu plotny a díky ní tento pevný disk splňuje nejvyšší specifikace kombinované odolnosti proti nárazu (250 G za provozu a 900 G ve vypnutém stavu) ze všech 2,5palcových disků v této třídě. Další ochranu proti nárazu prostřednictvím uzamknutí hlav disku poskytuje technologie DuraStep Ramp, využívající nejvíce technologicky vyspělé materiály dostupné na trhu a umožňující disku vykonat minimálně 600 000 cyklů zachycení/uvolnění bez poškození. Odolný kryt z nerezové oceli vydrží zatížení přes 2,5 kg - téměř 1,5x více než je obvyklá hodnota, bez omezení pohybu dříku motoru nebo jiných vnitřních součástí. Pevné disky pro mobilní aplikace WD Scorpio jsou nabízeny v kapacitách 40, 60 a 80 GB a jsou vybaveny standardně 2 MB (volitelně 8MB) vyrovnávací paměti, rozhraním EIDE a mají tříletou záruku

Klíčová slova neboli t(A)gy:   western, digital, scorpio, notebook, harddisk, 2.5palce,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.