Seagate nechce investovat do flash pamětí

Kategorie: Seagate Datum: 13.5.2009
Zástupce společnosti Seagate sdělil,že firma nechce investovat do výrobců pamětí typu flash, i když hodlá zanedlouho ještě v tomto roce vstoupit na trh s SSD. Jak bylo řečeno v rozhovoru pro Bit-Tech: "Seagate nemá žádné plány vstoupit do světa výroby pamětí flash. Našim záměrem je vyrábět SSD jako hotové produkty, které budou odpovídat dnešním standardům ohledně kompatibility a schopností."

To v podstatě znamená, že se Seagate v oblasti SSD stane jen dalším z řady výrobců hotových produktů, jakých existuje mnoho. To je ostatně pochopitelné, že jako světově největší výrobce klasických pevných disků nemá ani tak zájem na tom, aby se oblast SSD vyvíjela příliš rychle. Na druhou stranu ji ale očividně nechce ani zcela ignorovat.

Dříve také se objevily zprávy, že Seagate příchod svých SSD pozdrží až možná do roku 2011, to kvůli údajným problémům s dodavatelem SSD kontrolerů LSI. To však bylo dementováno a zároveň bylo potvrzeno, že SSD Seagate budou nabízeny pouze podnikům. Jim se mají uplatnit zvláště v hi-end systémech, s nimiž má tato firma dlouhodobé zkušenosti.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   Seagate, flash, Seagate flash,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.