Seagate Desktop HDD 6TB STB6000100

Kategorie: Technologie Seagate Harddisky Datum: 11.6.2014

Pouze krátkou dobu po uvedení 6 TB harddisků pro firemní a serverové nasazení přišla společnost Seagate s kapacitně stejně objemným diskem určeným pro běžné počítače. Celková kapacita disku je tvořena šesti 1TB plotnami, které rotují rychlostí 7200 ot/min. Výrobci se tedy podařilo velmi výrazně snížit prostor mezi jednotlivými plotnami tak, aby bylo možné zachovat standardní výšku disku. Vzhledem k vysoké kapacitě disku byla navýšena zároveň i disková cache na 128MB. Cena platná v době uvedení na trh (léto 2014) je odhadována na 7500,- KčKlíčová slova neboli t(A)gy:   Seagate, HDD, 6TB, STB6000100,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.