Seagate Barracuda ATA III

Kategorie: Seagate Harddisky Datum: 27.2.2009
Nová Seagate Barracuda ATA III je ideální komponentou pro montáž jak do velmi výkonných podnikových PC, do PC střední třídy, a do ekonomicky výhodných diskových polí ATA RAID. Barracuda ATA III, vybavená 3D ochranným systémem, se řadí mezi nejspolehlivější a nejrobustnější diskové mechaniky se 7 200 otáčkami za minutu, která ve své kategorii vydrží největší náraz mimo provoz – rekordních 350 G.

Parametry harddisku

Barracuda ATA se dodává s motorky s technologicky vyspělými fluidními ložisky (FDB), které zajišťují disku tichý chod, delší životnost a zvětšenou odolnost proti nárazu. Uživatelům, jež jsou zaměřeni na vysoký výkon, přináší Barracuda ATA III vynikající vnitřní přenosovou rychlost – 520 MB/s – tedy největší ze všech diskových mechanik s rozhraním ATA. Jedná se o 37procentní nárůst ve srovnání s touto diskovou mechanikou předešlé generace. Barracuda ATA III je zajímavá také novým 80MHz procesorem, který zajišťuje nové mechanice 25procentní nárůst rychlosti zpracování dat. Se svým rozhraním Ultra ATA/100, střední dobou vyhledávání 8,9 ms a 2 MB vyrovnávací paměti se jedná o dobrou alternativu pro subsystémy ATA RAID. Disková mechanika se dodává s kapacitou až 40 GB.

Ochranný systém 3D Defense Systém opět prokazuje své kvality jako nejlepší ochrana disku, dat a také jako nástroj pro diagnostiku. Od implementace ochrany G Force se podle sdělení výrobce snížily reklamace o 60 až 75 procent. Podobně pro implementaci obalu SeaShell mnoho zákazníků z distribučního kanálu společnosti Seagate a významní výrobci značkových výrobků zaznamenali snížení množství poškozených výrobků téměř na nulu. Unikátní nástroje SeaTools od společnosti Seagate pomáhají uživatelům rychle určit, zda disk je stále funkční, i když PC nefunguje. Eliminují se tím případy, kdy jsou omylem vymontovány a vráceny funkční disky. Poslední průzkum u uživatelů programů SeaTools ukazuje, že 40 procent zákazníků diskových mechanik, které byly kandidáty na reklamaci, bylo nakonec dobrých a nemusely se vracet zpět ke společnosti Seagate. SeaTools ušetřily zákazníkům v dodavatelském řetězci náklady na reklamace, čas a data.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   Seagate, Barracuda, ATA III,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.