Seagate Barracuda 7200.7 ST380013AS

Kategorie: Seagate Harddisky Datum: 1.11.2008
Harddisk Seagate Barracuda 7200.7 ST380013AS představuje další přírůstek do rodiny Serial ATA disků. Podíváte-li se na disk, je na první pohled jasné, že se jedná o přímého příbuzného kapacitně větší Barracudy 7200.7 ST3120026AS. Náš typ nedisponuje kapacitou 120 GB, ale pouze 80 GB. V testech lze o kapacitně menším SATA zařízení prohlásit v podstatě to samé, co jsme uvedli u předchozího modelu tedy že výrobek vykazuje nadprůměrný výkon za příznivou cenu. Je sice pravda, že v našich testech naleznete i produkty s lepším poměrem pořizovací ceny za jeden megabajt prostoru, nicméně v rámci SATA zařízení je cena příznivá. Malý dravec vykázal velmi vyrovnané výkony s předchozím modelem, pouze nedosáhl tak brilantního výkonu při měření zápisu na povrch média. I přesto je však zařízení rychlé a doporučit je lze nejen do výkonných PC stanic, ale i do serverů a diskových polí. Tam bude 80GB disk správci sítě dozajista vítaným pomocníkem.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   hdd, Seagate, Barracuda, 7200.7, ST380013AS,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.