Seagate Barracuda 7200.7 ST3120026A

Kategorie: Seagate Harddisky Datum: 1.11.2008
Pevný disk Seagate Barracuda 7200.7 je jediným klasickým ATA zástupcem společnosti Seagate v testu. Všechny ostatní Seagaty, které jsme tento měsíc obdrželi, již spoléhají na výhody moderního rozhraní Serial ATA. Paralelní ATA dravec přímo navazuje na předchozí úspěšnou sérii ATA V. Pokud se podíváte blíže na výkony, zjistíte, že typ rozhraní není (alespoň v současnosti) rozhodujícím faktorem, který se přímo podílí na výsledném výkonu. Jednodušeji řečeno znamená to, že paralelní Barracuda ST3120026A s kapacitou 120 GB vykázala v porovnání se Serial ATA verzí velmi podobné výsledky. Při srovnání menším Serial ATA modelem (80 GB) byla paralelní dravá ryba dokonce rychlejší. Celkově hodnotíme produkt jako velmi kvalitní a rychlý. Tudíž pokud potřebujete co nejvýkonnější disk a chcete se držet standardu Paralel ATA, sáhněte po Barracudě ST3120026A a neprohloupíte. Dravec se hodí nejen do výkonných PC stanic, ale i do diskového pole třeba v síťovém serveru.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   Seagate, Barracuda, 7200.7, ST3120026A, hdd, harddisk,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.