Samsung vyrábí 32Gb NAND flash čipy

Kategorie: Technologie SSD Disky Samsung Datum: 22.3.2009
Trh flash pamětí byl obohacen o nejnovější čipy společnosti Samsung. Jedná se o 32Gb čipy, které jsou vyráběny 30nm procesem. Ty jsou k dispozici jako 32GB moviNAND paměťová karta složená z osmi takových čipů. Nové moviNAND karty budou ale k dispozici i v menších kapacitách 16 GB, 8 GB a 4 GB.

Nynější verze jsou založeny na 40nm čipech s kapacitou 16 Gb. Doposud bylo prodáno přes 120 milionů NAND karet založených na těchto 16Gb čipech a do roku 2013 se předpokládá prodej 950 milionů kusů. Plná výroba 32Gb verzí čipů sice nenaběhne ihned, ale časem budou k nalezení v netboocích, hudebních přehrávačích, paměťových kartách (např. SDHC) a rovněž v SSD discích. Např. společnost OCZ pro své SSD disky používá z větší části právě čipy Samsung.


Klíčová slova neboli t(A)gy:   samsung, NAND, ,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.