Samsung představil nový SSD disk

Kategorie: SSD Disky Samsung Datum: 12.10.2008
V současnosti se SSD (Solid State Drive) používají zejména v dražších noteboocích. Hlavní výhodou těchto disků je rychlost a způsob, jakými přistupují k datům. Masovému využití však brání jejich vysoká cena a pro stolní počítače i nízká kapacita.

Ve vodách SSD se firma Samsung pohybuje již delší čas, můžeme ji nazvat průkopníkem této technologie. V březnu roku 2006 představil Samsung 32GB verzi svého SSD a v tomto roce opět v březnu, i rychlejší a prostornější verzi 64GB.

Světlo světa nyní spatřila další novinka. Opět jde o 64GB verzi, tentokrát však výrazně rychlejší oproti verzi předchozí. Rychlost zápisu je vyčíslena na 100 MB/s (předcházející model 45 MB/s) a rychlost čtení na 120 MB/s (předchůdce měl 65 MB/s).

Nové disky se budou připojovat pomocí rozhraní SATA II a budou dostupné ve velikosti 1,8 palce a 2,5 palce. Zjevně se tedy opět počítá především s použitím v přenosných počítačích. Výroba má být zahájena začátkem roku 2008, cena zatím není známá.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   ssd, samsung, solid state disk,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.