Samsung Spinpoint F3

Kategorie: Samsung Harddisky Datum: 13.5.2009
Společnost Samsung uvede nové 3,5" pevné disky řady Spinpoint F3, jež prozatím přijdou ve dvou kapacitách. Nová série totiž využije 500GB plotny, což se nabízí pro 500GB a 1TB modely. První z nich bude mít 16MB vyrovnávací paměť, druhý 32MB a oba se budou otáčet rychlostí 7200 RPM a připojí se přes rozhraní SATA 3.0 Gbps.

Samsung také do nabídky zařadí své technologie SilentSeek a NoiseGuard pro zajištění nízké hlučnosti, splněny budou požadavky pro udělení loga RoHS a již samozřejmostí je NCQ, tedy Native Command Queuing.

500GB verze začíná s cenou na 46 euro a 1TB verze přijde do obchodů příští měsíc za cca 70 euro. A je dost pravděpodobné, že následovat budou ještě větší verze.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   Samsung, Spinpoint, F3, Spinpoint F3,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.