Samsung SpinPoint SP2014N

Kategorie: Samsung Harddisky Datum: 22.1.2009
Na rozdíl od produktu Samsung SpinPoint SP1614N nabízí model SP2014N vyšší datovou kapacitu a podle zjištěných měření i znatelně vyšší výkon. Zaoblené tvary harddisku jsou pro značku Samsung již zavedeným pravidlem. Pro komunikaci s počítačem slouží rozhraní ATA s maximální teoretickou propustností 133 MB/s. K dispozici dostává uživatel kapacitu 200 GB, z nich po vytvoření oddílu (partition) NTFS zbude k využití 186,31 GB. Kromě datového rozhraní obsahuje zařízení klasické přepínače (jumpery) pro volbu režimu (master, slave, cable select) a standardní napájecí konektor Molex. Tento disk Samsung stojí jistě za pozornost, nabízí dobrý výkon a absolutně nejlepší poměr mezi pořizovací cenou a datovým prostorem.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   Samsung, SpinPoint, SP2014N,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.