Samsung SpinPoint SP1614N

Kategorie: Samsung Harddisky Datum: 22.1.2009
Zařízení Samsung SpinPoint SP1614N pochází od korejského výrobce Samsung. Konstruktéři navrhli disk tak, aby spolupracoval s rozhraním ATA (paralelní ATA). Z tohoto důvodu je výrobek osazen standardním čtyřicetipinovým datovým konektorem. Napájení je realizováno v podobě standardní zdířky Molex (Legacy Power). Pro nastavení pracovního režimu slouží klasické přepínače (jumpery). V praktickém testu Sandra 2005 SR2 vykázal harddisk jednoznačně slabé výsledky. Naopak lépe si vedl v testovací utilitě příslušející k ovladačům nForce4. Zde disk docela zazářil. Nicméně protože považujeme za stěžejní výsledky systému Sandra, které nám připadají směrodatné, lze považovat toto zařízení spíše za pomalejší, nabízející průměrnou datovou kapacitu a sympaticky nízkou pořizovací cenu.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   Samsung, SpinPoint, SP1614N,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.