SAMSUNG A HYBRIDNí PEVNý DISK....

Kategorie: SSD Disky Samsung Harddisky Datum: 5.2.2007
Samsung Semiconductor v pondělí oznámil, že koncept pevného disku se zabudovanou Flash pamětí se stane realitou a na trhu se objeví v létě 2006. Disky budou zpočátku určeny pro notebooky, kde bude přínosem nízká spotřeba. Hybridní disk bude mít uvnitř osazen 1Gb OneNAND Flash čip, který bude využíván ke dvěma účelům: jako write buffer a jako boot disk pro operační systém. Proces zápisu dat na disk bude probíhat tak, že soubory (jako třeba uživatelská data nebo cache prohlížeče) budou zapisována do flash paměti místo na disk. Teprve po zaplnění této paměti se roztočí plotny a data na ně zapíší. Tím se výrazně sníží spotřeba pevného disku. Samsung a Microsoft budou demonstrovat prototyp disku na WinHEC konferenci. Zástupci Samsungu uvádějí, že dle několika studií nebude diskům činit potíže omezený počet cyklů čtení/zápisu u Flash pamětí, protože doba jejich funkčnosti je stále delší, než současná odhadovaná životnost pevného disku (5 let). Na druhou stranu Microsoft v roce 2004 oficiálně sdělil, že stále není vyřešen problém při odpojení napájení během zápisu dat z Flash paměti na plotny disku, kdy může stále docházet ke ztrátám dat.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   samsung, hybrid, hybridní, flash, ssd,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.