MSI MEGA CACHE 15

Kategorie: USB paměti Harddisky Datum: 2.2.2007
Stále větší objemy dat, které je nutno přenášet mezi počítači, posunují stejně jako technologický pokrok hranice možností přenosných médií. Zatímco před několika lety se většina dat přesouvala po disketách, v dnešní době je stále více vidět mezi běžnými uživateli rozšíření flash disků. Klasické „klíčenky" s kapacitou 16, 32 a 64 MB bohatě postačí na transport textových souborů, excelových tabulek či prezentací a komu je i to málo, může si připlatit a dostat se až přes kapacitu 1 GB. Takové flash disky ale stojí pět a více tisíc, což rozhodně není málo. Pokud tedy potřebujete přenášet více než 1 GB dat, může být pro vás řešením nový produkt s označením Mega Cache 15 od společnosti MSI. Jde o sympatickou stříbrnou hliníkovou krabičku o rozměrech 58 x 70 x 13 mm a hmotnosti 57 g, v jejíchž útrobách se ukrývá miniaturní pevný disk s kapacitou 1,5 GB. Při prvním setkání s tímto zařízením by se mohlo zdát, že stačí jen vzít kabel a připojit jej k PC. Jenomže Mega Cache 15 žádný kabel nepotřebuje. Ve spodní čtvrtině je totiž ukryt USB konektor upevněný na kloubu, který lze snadno vyjmout a otočit až o 180 stupňů. Vzhledem k délce konektoru a možnostem jeho natočení nebude zřejmě problém připojit Mega Cache 15 ke kterémukoli notebooku či PC. Horší situace však může nastat u dvojitých USB portů, kam se další zařízení díky šířce hliníkového obalu prostě nevejde. V tom případě ale není nic jednoduššího, než použít prodlužovací kabel, který je součástí příslušenství. Kromě otočného konektoru a nápisů na přední straně najdete na stříbrném obalu ještě úchytné poutko, zámek chránící disk před zápisem a modrou indikační diodu. Rychlost přenosu je díky podpoře USB 2.0 poměrně vysoká, 100 MB dat proteče z Mega Cache 15 do PC zhruba za půl minuty a celá kapacita je naplněna za necelých osm minut. Součástí výbavy je kromě samotného disku a USB kabelu ještě černé koženkové pouzdro.Potřebujete-li přenášet větší objemy dat, nestačí vám kapacita menších flash disků a naopak přenosné 2,5" disky jsou pro vás zbytečně velké, může být Mega Cache 15 ideálním pomocníkem. Za 4 500 Kč získáte zajímavé přenosné médium s dostatečnou kapacitou.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   externí, disk, msi, megacache,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.