Hybridní pevné disky

Kategorie: Samsung Seagate Harddisky Datum: 12.10.2008
Inovace: První pevné disky s přidanou cache ve formě flash paměti. Přináší vyšší výkon a nižší spotřebu, hlavně pro notebooky. Společnosti Samsung a Seagate vydaly nezávisle na sobě nové pevné disky, jejichž základem jsou klasické magnetické plotny, ovšem doplňuje je NAND flash paměť s cílem vyšší spolehlivosti, rychlosti a nižší spotřeby.

Výchozí nápad je jednoduchý: Flash paměti jsou rychlé a mají nízkou spotřebu, ovšem jsou drahé, takže vznikl hybrid, spojující do určité míry výhody obou řešení. Uplatnění najde především u notebooku kde jsou pro svou nízkou spotřebu používány především pomalejší disky s rychlostí 5 400 ot./ min.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   hybridní, harddisk, samsung, seagate, nand,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.