Toshiba a Fujitsu mají dohodu o výrobě HDD

Kategorie: Technologie Toshiba Harddisky Datum: 22.3.2009
Společnosti Fujitsu a Toshiba se již v únoru dohodly na tom, že výroba disků Fujitsu se přesune pod křídla druhé firmy. Nyní byly oznámeny finální podrobnosti o této jejich akci, jež má být zakončena do prvního července.

V tu dobu vznikne nová společnost s názvem Toshiba Storage Device Corporation (TSDC) a v ní získá Toshiba za asi 246 miliónů USD více než 80procentní podíl, zatímco zbytek poputuje k Fujitsu.

Toshiba si tak chce posílit pozici na trhu s malými pevnými disky pro servery a úložné systémy, kde momentálně vede právě Fujitsu. Navíc to dovolí Toshibě expandovat v oblasti SSD, a to rovněž pro podnikové účely a servery.


Klíčová slova neboli t(A)gy:   Toshiba Storage Device Corporation, TSDC, Toshiba, Fujitsu,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.