Fujitsu MHT20xxBH

Kategorie: Harddisky Datum: 1.11.2008
Společnost Fujitsu představila svoji novinku v oblasti pevných disků, a to pro přenosné počítače. Je první v této řadě pevných disků s velikostí 2,5" s rozhraním Serial ATA. Řada disků se bude vyrábět s objemy 40,60 a 80 GB a nebudou postrádat ani 8MB buffer, který je jistě výhodou. Rychlost otáčení ploten není sice závratná a setrvává na 5 400 ot./min. (kvůli hlučnosti), ale jmenované rozhraní Seriál ATA se svojí přenosovou kapacitou 150 MB za sekundu plně pokryje veškeré uživatelské potřeby. Udávaná hlučnost disku při jeho běhu je 28 dB, čehož je dosaženo s pomocí fluidního uložení osy ploten. I jeho odolnost vůči nárazu je navýši - v klidu 900 G a při jeho běhu 225 G. Nový disk Fujitsu má rozměry 70 x 100 x 9,5 mm a váží pouhých 99 g.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   Fujitsu, MHT20xxBH,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.