Freecom Toughdrive XXS

Kategorie: Harddisky Datum: 4.3.2009
Výrobce zodolněného pevného disku ToughDrive XXS, společnost Freecom, nepatří mezi neznámější producenty pevných disků, přesto však vstoupila do duelu se zajímavě řešeným modelem. Již při prvním dotyku poznáte, že povrch tohoto disku kryje gumová vrstva, pryžové jsou také vycpávky boků přístroje. Nemusíte tedy mít strach, že by pevný disk nepřežil menší kancelářské pády a vy byste tak přišli o svá data.

Disk nabízí neformátovanou kapacitu šest gigabajtů a pro napájení i připojení k počítači využívá USB konektor. K využití plné přenosové rychlosti musí být váš počítač pochopitelně vybaven rychlými USB porty standardu 2.0 s výrazným rychlostním omezením můžete disk používat také na počítačích s porty staršími. Velmi dobře je vyřešeno umístění USB konektoru. Ten zakončuje pryžový kabel čtvercového průřezu a ukrývá se v jedné z hran pevného disku.

Právě díky jeho pružnému uchycení se nemusíte bát odlomení či utržení při méně opatrné manipulaci. Dovnitř kabelu výrobce umístil také věternou diodu, která signalizuje probíhající komunikaci. Přenosovou rychlost sice omezuje použitý pevný disk s malými rozměry, pro mobilní použití je však více než dostatečná. Zatímco zápis je tradičně o něco pomalejší, rychlost čtení se přibližuje až ke hranici deseti megabajtů za sekundu.

Klíčová slova neboli t(A)gy:   Freecom, Toughdrive, XXS, usb,

Jaký je šestý den v týdnu?


Záchrana na externím disku
Záchrana z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Záchrana z HDD
Záchrana z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Záchrana z paměťové karty
Záchrana z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.