WD a NEC společně podporují USB 3.0

Kategorie: Technologie Datum: 18.1.2010

Společnosti Western Digital a NEC se rozhodly podpořit nový standard USB 3.0 tím, že vytvoří USB Attached SCSI Protocol (UASP), jenž bude využitelný pro externí úložná zařízení, tedy pevné disky. UASP se má stát novým standardem nahrazujícím protokol Bulk Only Transfer (BOT), jenž je využíván u USB 2.0. Slibuje se zde o 30 procent vyšší výkon a lepší efektivita nakládání s energií.

UASP se využije u NEC Electronics USB 3.0 xHCI (eXtensible Host Controller Interface) kontroleru (označení µPD720200), jenž se objevil jako první svého druhu již v červnu.

Ten může dosáhnout přenosové rychlosti až 625 MB/s, což je pro klasické pevné disky zatím sen, ovšem SSD si již ve svých nejnovějších implementacích na takovou rychlost dovedou sáhnout.Klíčová slova neboli t(A)gy:   wd, nec, usb 3.0, xHCI,

Jaký je šestý den v týdnu?


Obnova na externím disku
Obnova z externího disku všech výrobců s rozhraním USB, FireWire, eSATA, Thunderbolt a LAN. Jedno a vícedisková řešení. Mechanické a elektronické závady.
Obnova z HDD
Obnova z disku (HDD/SSD) z notebooku, PC, Mac, NAS nebo RAID pole všech výrobců a modelů s rozhraním PATA, SATA, SCSI, SAS, M.2.
Obnova z paměťové karty
Obnova z karty všech výrobců a typů. Typicky SD/SDHC/SDXC, CompactFlash CF, CFast, CFExpress. Vyčítání přímo z paměťového čipu u elektronických závad.